Wypełniacze - kwas hialuronowy HA
Wskazanie wiekowe: od 20 lat do 65+
Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący i mający taką samą budowę u wszystkich organizmów żywych – od jednokomórkowych bakterii do człowieka. Stanowi on naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i jest jedną z najważniejszych struktur budowy naszej skóry.
Kwas hialuronowy ma ogromną zdolność przyłączania cząsteczek wody, zapewniając odpowiednie nawilżenie skórze. Cząsteczki tegoż kwasu, dzięki temu, że przeplatają się i krzyżują wzajemnie tworzą macierz o dużej elastyczności i lepkości, co nadaje skórze spójność i elastyczność.
Niestety, zawartość HA w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, co pociąga za sobą słabsze jej uwodnienie i większą tendencję do powstawanie zmarszczek.
Kwas hialuronowy, który podajemy w trakcie zabiegu jest dla naszego organizmu substancją identyczną z występującą naturalnie w naszych tkankach. Wobec tego nie powoduje reakcji uczuleniowych, jest biokompatybilny i rozkładany przez nasze enzymy.
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego to tzw. implanty czasowe – wchłanialne. Są one odpowiednio sieciowane, co zapewnia im większą twardość i odporność na działanie metabolizmu, w związku z czym można cieszyć się dłużej efektem wypełnienia lub powiększenia. Wypełniacze podskórne, które wykorzystywane są w naszym gabinecie posiadają certyfikację medyczną i są przeznaczone do iniekcji pod i śród skórnych, dlatego gwarantują najwyższe bezpieczeństwo zabiegowe.
Zabiegi z użyciem wypełniaczy skórnych są poprzedzone znieczuleniem miejscowym w postaci kremu. Rodzaj kwasu hialuronowego do wypełnień uzależniony jest od korygowanego defektu, partii zabiegowej oraz oczekiwań klienta.
Przed zabiegiem:
Na 5 dni przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki i substancje rozrzedzające krew tj. wit. C, aspiryna, leki przeciwzapalne i sterydy. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wskazana jest intensywna ekspozycja na słońce.
Po zabiegu:
W miejscu podania wypełniacza może pojawić się tkliwość, delikatne zaczerwienienie, niewielki obrzęk. Reakcje te ustępują po kilku dniach. Możliwe jest pojawienie się krwiaków lub siniaków, które wchłaniają się od 7 do 14 dni.
Do kilku dni po zabiegu należy pić około 2 do 3 litrów wody dziennie. Do trzech tygodni od podania wypełniacza nie korzystamy z sauny, solarium, nie wystawiamy strefy zabiegowej na intensywne promieniowanie słoneczne. Nie masujemy oraz nie ugniatamy miejsca zabiegowego.
Korzyści zabiegowe jakie uzyskasz :
- natychmiastowy efekt spłycenia, wygładzenia, korekty lub powiększenia,
- spłycenie , zniwelowanie zmarszczek, bruzd i wszelkich wgłębień skórnych,
- korekta, modelowanie poszczególnych partii na twarzy: modelowanie, powiększenie ust, okolicy policzków, modelowanie brody, linii żuchwy, płatków ucha, okolicy skroni,
- wygładzenie powierzchni skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
- poprawa proporcji rysów twarzy,
- modelowanie owalu twarzy,
- nawodnienie skóry.
Przeciwskazania:
- aktywne choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby krwi,
- niewyrównana cukrzyca,
- zaburzenia krzepliwości krwi – stosowanie leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów),
- epilepsja,
- wirusowe zapalenie wątroby,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- aktywne stany infekcji wirusowej, bakteryjnej, grzybiczej,
- aktywna opryszczka,
- alergia, uczulenie na składniki preparatu,
- tendencje do powstawania bliznowców,
- antybiotykoterapia, leki immunosupresyjne, sterydy,
- przeziębienie, gorączka.
Wskazania:
- zmarszczki na twarzy, bruzdy np. nosowo-wargowe,
- wszelkie wgłębienia, zapadnięcia tkanki na twarzy,
- opadające kąciki ust, linie marionetki,
- korekta kształtu ust, nosa, policzków, skroni, linii żuchwy, brody, uszu,
- suchość skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.