Kosmetyczne wybielanie zębów Tychy, Katowice

Medycyna Estetyczna

Kosmetyczne wybielanie zębów Tychy, Katowice

Wybielanie zębów jeszcze do niedawna kojarzyło się konieczną wizytą u dentysty bądź zakupem past bądź żeli rozjaśniających. Rewolucja, jaka nastąpiła w zakresie technologii upiększania uzębienia pozwala obecnie na skuteczne rozjaśnianie nie tylko z pomocą stomatologa, ale nawet w gabinetach kosmetologicznych. To innowacyjna forma poprawy naszego uśmiechu, która jest trwała i pozwoli nam na cieszenie się pięknymi zębami.

Na czym polega zabieg rozjaśniania zębów u kosmetologa?

Kosmetyczne wybielanie zębów pozwala w o wiele krótszym czasie uzyskać efekt hollywoodzkiego uśmiechu. Powszechnie stosowane w gabinetach dentystycznych metody wymagają bowiem dokładnej diagnostyki, aby dentysta mógł zakwalifikować danego pacjenta do zabiegu. Zwykle pierwszym krokiem jest wyleczenie wszelkich ubytków, o ile jest taka konieczność. W gabinecie kosmetycznym, poza koniecznym wywiadem przed samym zabiegiem, nie są prowadzone żadne dodatkowe działania, które pomogłyby dobierać odpowiednią metodę rozjaśniania do preferencji czy stanu zdrowia pacjenta. Nie jest również sprawdzany stan uzębienia osoby chętnej, który jest wymagany do tego procesu. Cały zabieg opiera się na wykorzystaniu specjalistycznej lampy LED, która emituje zimne niebieskie światło. Swoim działaniem już po pierwszej sesji daje widoczne rezultaty. Higienistka stosuje preparat na bazie sody oczyszczonej oraz innych składników, które nie są niebezpieczne dla zdrowia.

Dla kogo przewidziany jest zabieg kosmetycznego rozjaśniania zębów?

Bardzo często kosmetyczne wybielanie zębów zachęca potencjalnych klientów stosunkowo niską ceną oraz błyskawicznymi efektami. Jednak czy jest to sposób na jaśniejsze uzębienie dla wszystkich? Zabieg ten, jak każdy inny, ma również swoje przeciwwskazania. Nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji, a także osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Co więcej, mając słabe szkliwo, nadwrażliwość czy paradontozę z towarzyszącym zapaleniem dziąseł, pacjent również nie będzie mógł być zakwalifikowany do pomocy kosmetologicznej w tym zakresie. Najkorzystniej jest wybrać się na rozjaśnianie do gabinetu kosmetycznego wtedy, kiedy zęby i dziąsła będą w nienagannej kondycji i po uzupełnieniu wszystkich ubytków.

Tylko wykwalifikowany lekarz ma prawo oceniać stan zdrowia czaszki, uzębienia oraz okolic przyległych. Zabieg ten będzie zatem dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą osiągnąć efekt jaśniejszego uzębienia w stosunkowo krótkim okresie czasu. Dzięki temu możemy osiągnąć uśmiech o kilka tonów jaśniejszy, pozbędziemy się niechcianych przebarwień w wyniku działania tetracykliny, a w niektórych przypadkach można uzyskać nawet śnieżnobiały uśmiech. Struktura zębów również jest wygładzona, a na powierzchni zębów nie widać żadnych defektów. Ta metoda wybielania jest zatem najlepsza, aby uzyskać śnieżnobiały uśmiech.

Kosmetyczne rozjaśnianie zębów – zabieg krok po kroku

Wiele nieświadomych osób może twierdzić, że sama procedura rozjaśniania jest czymś bardzo skomplikowanym. Nic bardziej mylnego. Zabieg rozpoczyna się od zdefiniowania koloru zębów pacjenta, a następnie stosowany jest aktywator, który jest produktem do rozjaśniania zębów. Kolejnym krokiem jest aplikacja wkładki z żelem i zastosowanie lampy LED. Czas naświetlania jest dostosowywany do pacjenta indywidualnie. Kosmetyczka sugeruje się zazwyczaj właściwościami szkliwa, higieną jamy ustnej oraz deklarowanym przez pacjenta rodzajem codziennej diety. Sam zabieg trwa zwykle około 1-1,5 godziny. Warto również mieć na uwadze, że środek, jaki stosuje się w przypadku rozjaśniania to najczęściej nadboran sodu. W trakcie naświetlania wydziela się bowiem nadtlenek wodoru, czyli inaczej nazywany peroksyd. Jego dopuszczalne stężenie dla gabinetów kosmetycznych wynosi 0,1 % co oznacza, że ten zabieg medyczny jest absolutnie bezbolesny.

Efekty, których możemy się spodziewać, w dużej mierze zależą od nas samych. Do czynników, które składają się na widoczną poprawę odcienia zębów to przede wszystkim ich naturalna barwa, dieta, a także nawyki związane z higieną jamy ustnej. Dobrze jednak mieć na uwadze, że zabieg ten będzie wspomagał powrót do naturalnego odcienia uzębienia, który został utracony na przestrzeni kilku lat. Skuteczność zabiegu oraz czas, przez jaki można się cieszyć jaśniejszym kolorem uśmiechu to kwestia niezwykle zróżnicowana. Uśredniając – efekt utrzymuje się zwykle przez rok, lecz w niektórych przypadkach należy wykonywać ten zabieg jeszcze 2 lub 3 razy. Aby uniknąć pogorszenia efektu jednego zabiegu, należy przez pewien czas trzymać się białej diety. Warto odstawić herbatę czy kawę, ponieważ zawarte w nich składniki niezwykle szybko wiążą się z ingerencją w strukturę uzębienia. Aby zęby były zdrowe i wyglądały olśniewająco, warto powtarzać ten zabieg co jakiś czas. W trakcie zabiegu zęby bowiem są uodparniane na niektóre barwiące związki.

Czy zabieg kosmetycznego rozjaśniania jest bezpieczny?

Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym wymaga większej ilości procedur. Zabieg u kosmetyczki może być równie skuteczny i bezpieczny pod warunkiem, że zęby będą w nienagannej kondycji. Trzeba zatem uważać, czy nie jesteśmy w trakcie leczenia nadwrażliwości czy paradontozy. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że nasz uśmiech wymaga tylko delikatnej poprawki – nie ma powodu do obaw. Wykwalifikowani fachowcy wykonują zabiegi w specjalnych warunkach, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu i najwyższej jakości preparatów. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że substancja wybielająca i inne wyroby medyczne nie zaszkodzą naszemu uśmiechowi. Rozjaśnianie zębów w gabinecie kosmetycznym sprawi, że poczujemy się lepiej we własnej skórze!

Zalety kosmetycznego wybielania zębów

  • efekt śnieżnobiałego uśmiechu już po pierwszej sesji zabiegowej
  • bezpieczna lampa LED oraz środki wybielające
  • gwarancja usunięcia przebarwień
  • wygładzenie struktury zębów
  • redukcja nadwrażliwości
  • szybszy dostęp do zabiegu niż w klasycznych przychodniach stomatologicznych

Oferujemy szeroki wachlarz szkoleń, m.in. szkolenie z podstawowych technik modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym.

Chcesz uzyskać więcej informacji ?
Nie trać czasu i skontaktuj się z nami.

Ocena
[Total: 5 Average: 5]